FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ.

Od trzech lat organizujemy w naszej Szkole (SP2) FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ.
Pomysłodawcą jest P. Katarzyna Węgrzynek, która wraz z P. M. Chudzik i innymi katechetami zachęca dzieci i młodzież do śpiewania piosenek religijnych. Uczniowie podchwycili pomysł
i co roku ok. 50 osób bierze udział we wstępnych eliminacjach. W tym roku poszliśmy dalej, za namową P. dyrektor I. Małyszczuk  zorganizowaliśmy Międzyszkolny Festiwal. Udział wzięli uczniowie z trzech szkół podstawowych, przygotowani przez swoich nauczycieli – katechetów: P. J. Zygmunt z SP1; P. J. Gancarza z SP3; oraz S. I. Tomczyk;  P. M. Chudzik i P. K. Węgrzynek z SP2. Festiwal odbył się 17 maja pod hasłem „ Radośnie śpiewajmy Bogu, naszej mocy”(Ps 81). Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy szkół, przedstawiciel Wydziału Oświaty z Urzędu Miasta oraz dyrektor MOK - u: P. S. Skotnicki. Dziękujemy nauczycielom, którzy zechcieli zasiąść w JURY, również Radzie Rodziców przy SP2 – głównemu sponsorowi  nagród oraz P. O. Radoniowi  za dyplomy i dekorację. Szczególnie dziękujemy wszystkim uczestnikom i Laureatom, i  mamy nadzieję na ich udział w przyszłym  roku.

Nagrodzeni – KL. IV – VI:
I  m.   Patrycja      Kobus          - SP1
II m.   Gabriela    Dmitruczyk   - SP2
II m.   Kordian      Wasiłowski  - SP2
III m.  Maria        Orzeł             - SP1
III m.  Weronika  Szymanek    - SP1
KL.    I – III
I   m.   Zuzanna   Jaźwińska              - SP2
II  m.   Szymon    Matuszak               - SP3
III m.   Joanna     Ciecierska              - SP3
III m.   Maja         Kozłowska             - SP3

Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem dyrektorów  szkół, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w tym  religijnym wydarzeniu. Festiwal stał się ważnym akcentem dla naszej Szkoły, także w życiu Miasta, gdyż umożliwił prezentację umiejętności wokalnych młodych uczniów, dał szansę twórczej wymiany doświadczeń wśród dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za włączenie się do wspólnego śpiewania Bogu – naszej mocy. Tegoroczny Międzyszkolny Festiwal był niewątpliwie czytelnym świadectwem wiary oraz promocją zarówno młodych wykonawców biorących udział w Festiwalu, ich szkolnych środowisk, jak również ich opiekunów. Zapraszamy już na kolejny Festiwal w przyszłym roku szkolnym.


K. Węgrzynek, M. Chudzik


Wiosna w poezji

23 kwietnia 2012r. odbył się finał Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas pierwszych „Wiosna w poezji”.
          Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją i rozwijanie zdolności recytatorskich oraz utrwalenie wiadomości o zwiastunach wiosny.
          Konkurs ten przebiegał w 2 etapach. Najpierw wszyscy uczniowie uczyli się tekstów wierszy na pamięć, a później spośród nich zostało wybranych tylko  dwóch reprezentantów klasy. Oni to właśnie walczyli o I miejsce i miano mistrza recytacji.
          Jury w składzie p. dyr. Irena Małyszczuk i p. bibliotekarka Dorota Lubaszka miały nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy, gdyż uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani – znali tekst, ładnie recytowali i na dodatek przygotowali odpowiednie rekwizyty i stroje.

          A oto wyniki:
I miejsce: Amanda Żaczek kl.1b, Justyna Pych kl.1d

II miejsce: Mateusz Witkowski kl.1b, Damian Rusinowski kl.1c

III miejsce; Michał Andrzejczak kl.1a, Natalia Milnikel kl.1f

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie:
Karolina Marczak kl.1a
Sandra Golec kl.1c
Aleksander Bester kl.1d
Izabela Małkińska kl.1e
Kajetan Grudziąż kl.1e
Zofia Gajewska kl.1f
Paweł Gołaszewski kl.1g
Jakub Moczydłowski kl.1g

Wszystkim uczniom gratulujemy!
                                                                               Honorata  Antosiewicz
                                                                               Renata Kubicka-Wnęk

Z REWIZYTĄ W ZIELONCE


30 marca 2012 roku uczniowie klasy integracyjnej IIIc na zaproszenie klasy integracyjnej IIa wybrały się z rewizyta do Szkoły Podstawowej Nr 3 im. J. Korczaka w Zielonce.
W głównym holu budynku koszem cukierków zostaliśmy mile powitani przez p. dyr. Joannę Zielenkiewicz, uczniów i ich wychowawczynię p. Małgorzatę Matuszak. Pani dyrektor w kilku zdaniach opowiedziała o szkole i uczniach, a następnie zaprosiła wszystkich do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Po czym wszyscy udaliśmy się do sali zajęć klasy IIa. Tam braliśmy udział w zajęciach i zabawach przygotowanych przez uczniów. Na początku dzieci rozmawiały o przyjaźni. Własnymi słowami interpretowały treść zdań, które były umieszczone na jajkach - pisankach. Zajęcie to bardzo zbliżyło dzieci do siebie. Okazywały sobie wzajemny szacunek, kulturalnie zabierały głos, na buziach pojawiały się uśmiechy, a nawet przytulały się do siebie. Zapanowała przyjazna i radosna atmosfera. Podczas przerwy częstowały się smakołykami przygotowanymi przez gospodarzy. W dalszej części spotkania nasze dzieci obejrzały przedstawienie na temat ochrony przyrody przygotowane przez uczniów klasy IIa, a następnie zwiedziły malutką i przytulną szkołę. Po wspólnej zabawie zorganizowanej w kąciku zabaw udaliśmy się na zajęcia plastyczne. Każde dziecko wykonało z kolorowego papieru wielkanocnego zajączka. Pod koniec spotkania nastąpiła wymiana prezentów.  Nasi uczniowie wręczyli kolegom przygotowane przez siebie upominki – wiosenne dzbanuszki z kwiatami, a otrzymali cukrowe baranki wielkanocne. Na zakończenie wszyscy uczniowie zgodnie wyrazili gotowość podtrzymywania dalszych kontaktów.
Wychowawcy:
Teresa Pawlak
Anna Sokołowska

Jan z Czarnolasu




We wrześniu 2012 roku mija 50 lat od powstania Szkoły Podstawowej
nr 2 w Ząbkach. Uczniowie klas IIa i IIe postanowili przybliżyć  swoim rówieśnikom postać patrona naszej szkoły - Jana Kochanowskiego.
Przedstawienie rozpoczęło się piosenką o Janie z Czarnolasu. Następnie mali aktorzy zapoznali nas z życiorysem wielkiego poety okresu renesansu. Przenieśliśmy się do domu rodzinnego w Sycynie, gdzie dorastał mały Janek. Potem poznaliśmy zwyczaje związane z beaniami, czyli pasowaniem na studentów Akademii Krakowskiej. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy fraszek i trenów, które recytowali uczniowie.
Szczególnie wzruszył wszystkich list pisany przez Kochanowskiego do matki z dalekich Włoch, a zachwycił dworski taniec w wykonaniu uczniów klasy IIa. 
 Przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli także rodzice, którzy zostali zaproszeni na popołudniowy pokaz.
Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci z klas II poznały i zapamiętały kim był i czym się wsławił Jan Kochanowski. Jako uczniowie szkoły noszącej jego imię będą się starali poznawać utwory w myśl prośby samego poety.

„Proszę, niech ze mną za raz me rymy nie giną,
Ale kiedy ja umrę, ony niechaj słyną”



Organizatorki: J. Pruszyńska, E. Żochowska